اتاق خواباتاق کودکپذیرایی - اتاق نشیمندکوراسیون منزل

7 گزینه عالی برای ست کردن پرده و فرش در دکوراسیون منزل

یکی  از آسان‌ترین راه ها برای تغییر دکوراسیون منزل و ایجاد حال و هوای تازه، تغییر پرده و فرش می باشد ،  اما نگران هزینه و زمان برای تغییرات کامل دکوراسیون نباشید در این مقاله با 7 گزینه  بسیار کاربردی برای تغییرات با انتخاب فرش و پرده مناسب و در هارمونی با فضا آورده شده است در ادامه با بهتا هوم همراه باشید و از دکوراسیون موجود متناسب با علایق و سبک  خود در منزلتان از آن ها استفاده نمایید.

اولین گزینه : رنگ های خنثی

استفاده از رنگ های خنثی در سال های اخیر یکی از روشی عالی برای داشتن دکوراسیونی دائمی می باشد. با کاربرد رنگ های بژ، مشکی، قهوه ای و یا سفید همیشه خیالتان راحت خواهد بود. علاوه براین، رنگ های خنثی می توانند بسیار آرامش بخش و متناسب با هر اتاقی باشند.

دومین گزینه : تک رنگ

حتما نباید که فرش و پرده دقیقا با هم همخوانی داشته باشند. فقط باید باهم خوب ترکیب شوند و هارمونی در فضا را افزایش دهند. اگر فرش شما سبز ملایم است، پرده ای با رنگ سبز آهکی مناسب می‌باشد. زمانی هر دو از یک خانواده رنگ باشند، اشتباه کمتری پیش خواهد آمد و در حین سادگی  دکوراسیونی متعادل خواهید داشت.

سومین گزینه : طرح های مشابه

آنقدر تنوع فرش در بازار وجود دارد که می توانید  از فرش‌ها در طرح های مختلفی و با پترن های متفاوت استفده کنید، و  می توانید  به راحتی آن ها را با پرده هماهنگ کنید . هماهنگی طرح یا پترن فرش و پرده در منزل به شما امکان هماهنگی بدون تغییر کلی دکوراسیون را داده و در یک نگاه بسیار هماهنگ و زیبا به نظر میرسد.

چهارمین گزینه : بافت

این گزینه راه حلی مفید برای هماهنگ کردن پرده و فرش بدون نیاز به تغییر کلی دکوراسیون در منزل است. فرش کرکی را با پرده کرکی هماهنگ کنید. به‌خاطر داشته باشید این موضوع از این جهت که نمود خیلی واضحی در دکوراسیون ندارد ممکن است مورد توجه قرار نگیرد اما برای کسانی که به جزئیات اهمیت می دهند و به نکات ریز در دکوراسیون بها می دهند می تواند راهکار خوبی باشد البته می تواند برای تاثیرگذاری بیشتر با گزینه های ارائه شده در بالا نیز ترکیب شود.

پنجمین گزینه : رنگ سوم و رنگ های مکمل

خودتان را محدود  به یک یا دو رنگ نکنید ، به خاطر داشته باشید که ایجاد هماهنگی فقط از طریق ترکیب و استفاده از دو رنگ حاصل نمی شود. می توانید از چند رنگ و همینطور رنگ های مکمل در دایره رنگ که روشی عالی برای هماهنگ کردن فرش و پرده است استفاده نمایید و حتی می توانید از اقلام دکوری و کوسن ها نیز کمک گرفته و فضا را با رنگهای مشابه دکور و هماهنگ کنید.

ششمین گزینه : نقطه کانونی

در مواردی که  نمیتوانید بین فرش و پرده موجود در دکوراسیون خود هماهنگی ایجاد کنید بهتر است از یک نقطه کانونی استفاده کنید. برداشتن تمرکز از فرش و پرده باعث می شود که توجه به الگو های مختلف و اقلام موجود در فضا متمرکز شوند و عدم هماهنگی در فضا کمرنگ تر به چشم آید.

هفتمین گزینه : حتما لزومی به هماهنگی نیست!

این امکان وجود دارد که در دکوراسیون منزلتان هیچگونه هماهنگی بین فرش و پرده وجود نداشته باشد ، آخرین بخش از این گزینه ها توجه به این نکته است که و در واقع بعضی اوقات ناهماهنگی بین اجزای مختلف دکوراسیون در منزل به خودی خود می تواند یک ترکیب زیبا ایجاد کند .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا